Protez Diş

Protez diş, diş eksikliği olan hastaların çiğneme, konuşma ve estetik açıdan normal diş fonksiyonlarını geri kazanmalarına yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Protez dişler, eksik olan dişlerin yerine geçerek ağız içindeki boşluğu doldururlar ve diğer dişlerle birlikte çalışarak doğal diş fonksiyonlarını yerine getirirler.

Protez dişler, iki ana kategoride incelenir: Sabit protezler ve hareketli protezler. Sabit protezler, diş etine yapıştırılarak sabitlenen porselen ya da metal kaplama dişlerdir. Hareketli protezler ise, çıkarılabilen protezlerdir ve altındaki diş etine tutunan metal ya da plastiğe benzer materyallerden yapılmış kancaları vardır.

Protez diş tedavisi, hastanın diş eksikliği durumuna ve diş yapısına göre belirlenir. Tedavi öncesi, uzman diş hekimimiz, hastanın ağız yapısını, dişlerin eksik olduğu bölgeyi, çene yapısını ve genel sağlık durumunu dikkate alarak bir tedavi planı hazırlar.

Protez dişlerin bakımı, doğal dişlerin bakımına benzerdir. Günde iki kez diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve düzenli diş kontrolüne gitmek protez dişlerin sağlıklı kalması için önemlidir.

Gazi Dental Clinic'te, protez diş tedavisi için gerekli olan tüm hizmetler, deneyimli diş hekimlerimiz tarafından sunulmaktadır. Diş eksikliği sorunları olan hastalarımız, uygun bir tedavi planı ve protez dişlerinin türü hakkında detaylı bilgilendirilirler. Ayrıca, protez dişlerin bakımı konusunda hastalarımıza doğru yönlendirmeler yapılır ve gerektiğinde gerekli bakım işlemleri gerçekleştirilir.

Sonuç olarak, protez dişler, diş eksikliği sorunu olan hastaların diş fonksiyonlarını yeniden kazanmalarına yardımcı olan etkili bir tedavi yöntemidir. Gazi Dental Clinic'te, protez diş tedavisi için gerekli olan tüm hizmetler, deneyimli diş hekimlerimiz tarafından sunulmaktadır.

Protez dişler genellikle birkaç aşamalı bir süreçle yapılır. İlk aşama, diş hekiminizin ağız içindeki ölçümleri almaktır. Bu ölçümler, protezin doğru boyutlarda ve şekillerde yapılmasını sağlamak için kullanılır. İkinci aşamada, protez diş laboratuvarında yapılır ve son olarak diş hekiminiz tarafından yerleştirilir.

Protez dişlerin bakımı da önemlidir. Düzenli olarak temizlenmeli ve gerektiğinde ayarlanmalıdır. Ayrıca, protez dişlerin düşmesini önlemek için yemek yerken dikkatli olunmalıdır. Diş hekiminiz, protez dişinizi nasıl doğru bir şekilde temizleyeceğinizi ve bakımını yapmanızı sağlayacak önerilerde bulunacaktır.

Bize Yazın

Bize Ulaşın

Adres: Zafer mahallesi gazi caddesi no:122/5 İlkadım Samsun

Phone: 0 362 432 11 55
Email: [email protected]

7/24 Online destek

DJ Redmi
DJ Redmi
2022-12-19
Aldığım en iyi hizmet gayet güler yüzlü ve her konuda yardımcı olmaya çalışan bir klinik istediğim saatte arayıp aklıma takılan herşeyi sorabiliyorum tedavim gayet rahat ve başarılı şekilde profesyonel şekilde hallettiler kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum Nazan hocama ayriyetten çok teşekkür ediyorum
Berk Sancar
Berk Sancar
2022-12-19
Kaygılarımı yenmem de yardımcı olduğu için Nazan hocama teşekkür ederim. Tedaviden ve güler yüzünden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.
Yavuzhan Yavuz
Yavuzhan Yavuz
2022-11-12
ağrıdan uyuyamadığım geceler artık geride kaldı ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim nazan hocam ☺️
Mert Kurt
Mert Kurt
2022-10-30
Gülümsemesi yaptığı en güzel tedavidir Nazan Hocamın
Gülin Mutlu
Gülin Mutlu
2022-10-28
Nazan hanım işinde çok iyi bir hekim. İşlemler hakkında verdiği bilgiler ve hastalarına olan ilgisi harika. Tedavi sürecimiz boyunca bir an bile pişman olmadık. Her şey için çok teşekkürler Nazan Hanım.
Emine Fıçıcı
Emine Fıçıcı
2022-10-28
Nazan Hanım işini gerçekten severek ve özenle yapan bir doktor. Kalitesini ve bilgisini daha ilk gördüğünüz an anlıyorsunuz. İlgisi, güler yüzü ve titizliğiyle çok başarılı işler çıkarıyor. Memnun kalmamak mümkün değil. Teşekkürler Nazan Hanım.
Gülin Esen
Gülin Esen
2022-10-28
Gerek işine gösterdiği özveri gerekse ilk andan beri eksik etmediği gülümsemesi ve kibarlığı sayesinde tüm endişelerim bir anda uçtu:) Gözüm kapalı güvenebileceğim bir hekim kendisi, tekrardan çok teşekkür ederim Nazan Hanım
can doymaz
can doymaz
2022-10-28
Kanal tedavisi için gittim. Muazzam ilgisi ve tedavi konusundaki tatmin edici başarısı sebebiyle çok memnun kaldım. Sanki kendi dişimden daha sağlam oldu. Ellerinize sağlık Nazan Hanım.
Şerife yeşilyurt
Şerife yeşilyurt
2022-10-28
İşinin ehli harika bir hekim. Aşırı ilgili çok memnun kaldım.

Öncesi Ve Sonrası !

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin !