Genel

Samsun İmplant Diş Fiyatları

Samsun İmplant Diş Fiyatları.

Samsun implant diş fiyatları her yıl güncellenir. Dolayısıyla Samsun implan diş fiyatları 2023 yılı itibariyle de değişiklik gösterir. Özellikle Samsun’da diş implantı yaptırmayı planlıyorsanız, kapsamlı bir şekilde ücret araştırması yapıyor olmanız hemen her zaman tavsiye edilir. Bununla birlikte implant diş tedavisine dair kapsamlı bilgilere sahip olmanız da gereklidir. İşte imlant diş uygulamasına dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

İyi genel sağlığa, sağlıklı diş etlerine ve yeterli çene kemiği dokusuna sahip olan kişiler, implant tedavisinde yüksek başarı şansına sahiptir. İyi ağız bakım alışkanlıklarına sahip olanlar, implantların başarısını artırabilirler. Ancak bazı durumlarda, implantların yerleştirilmesi için yetersiz kemik dokusu bulunabilir. Şayet kemik kaybı belirginse, ileri tedavi yöntemleri kullanılarak implantların uygun temeli oluşturulabilir.

İmplant Fiyatları 2023 Güncel Fiyatları

Samsun’da implant fiyatlarının belirlenmesi, pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişiyor. Her yıl, Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için implant fiyatları saptanır. Samsun implant diş fiyatları, implantın yapımında kullanılan malzemelerin maliyetini içermez. Örneğin kıymetli metaller ve zirkonyum gibi malzemeler. İnternet üzerinde fiyatların paylaşılması rekabet şartları gereği yasaklanmıştır. Dolayısıyla, hem fiyat bilgisine erişmek hem de kişisel tedavi ihtiyaçlarınızı belirlemek için bir klinik muayenesi gereklidir.

İmplant Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

İmplant fiyatları, implant markasına bağlı olarak değişebilir. İşte yerli ve ithal implant seçeneklerine dair bilgiler:

Yerli implant fiyatları: İstanbul'da tek diş için implant fiyatları, diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İthal (yabancı) implant fiyatı: Aynı implant markası kullanılsa bile, diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunabilmektedir. Kliniğimizin ithal implant fiyatlarını öğrenmek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bütün bu bilgiler ışığında implant tedavisinde implantın kendisi kadar önemli bir faktör de uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimidir. Bu nedenle yeterli deneyime sahip olmayan bir hekime veya sadece reklam odaklı çalışan hastanelerin yüksek fiyatlarla aynı hizmeti sunmasından kaçınılması önemlidir. Samsun Diş Kliniği olarak güncel tek diş implant fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerli İmplant Fiyatları 2023

Belirtmek gerekir ki, birçok farklı implant markası mevcuttur. İmplant tedavisi uzun bir süredir dünya genelinde başarılı bir şekilde uygulanmakta olup, bu alandaki ilerlemeler dikkate değerdir. Türkiye, bu alanda gerekli çalışmaları başarıyla tamamlamış ve kendi yerli implant markasını oluşturmuştur. Bu yerli implant markası, yaklaşık 10 yıldır başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve kullanılmaktadır.

İmplant Tedavisi Samsun – Randevu

İmplant tedavisinde üst düzeyde bir hizmet almayı isterseniz mutlaka detaylı bir araştırma süreci neticesinde randevu almalısınız. Randevu alma işlemi sırasında gün ve saati bir yere not etmenizi öneriyoruz. Böylece İmplant tedavisi konusunda üst seviyede bir hizmetle tanışırsınız.

İmplant Tedavisi Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Elbette ki implant tedavisi sonrasında dikkatli olmak gereklidir. Çünkü bu tarz tedaviler titiz bir süreci beraberinde getirir. Bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanması içim işlem sonrasındaki süreçte yapılması ve yapılmaması gerekenler bulunur. İşte implant tedavisi sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler;

 • Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yememeniz ve içmemeniz gerekmektedir.
 • İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınmalısınız ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler (soğuk püre, süt ürünleri ve dondurma gibi) tüketmelisiniz.
 • İlk hafta boyunca sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınmalısınız.
 • Operasyon sonrasında pıhtılaşmayı başlatmak ve kanamayı durdurmak için yumuşak, steril bir tampon kullanarak hafifçe baskı yapmanız önerilir.
 • İlk 24 saat içinde tükürükte kan görmek normal bir durum olabilir.
 • Sabah uyandığınızda yastığınızda kan izleri görebilirsiniz.
 • Bu süre zarfında yara bölgesine tükürmemeli veya ağzınızı çalkalamamalısınız.
 • Operasyonun ardından dişlerinizi fırçalamamalı veya gargara kullanmamalısınız.
 • 36 saat sonra ağız gargarası veya tuzlu su ile gargaralama önerilir (bir bardak ılık suya ¼ çay kaşığı tuz ekleyin).
 • 1 dakika boyunca gargara yapın, sonra tükürün ve sonraki 30 dakika içinde bir şey yemeyin veya içmeyin.
 • İlk 24 saat boyunca sigara içmemeniz ve alkol almamanız önemlidir.
 • Operasyon bölgesinin tamamen iyileşene kadar sigara içmek önerilmez.
 • Eğer diş hekiminiz antibiyotik veya ağrı kesici reçetelediyse, önerilen şekilde kullanmalısınız.
 • İlerleyen günlerde operasyon bölgesinde kanama olursa, steril bir tampon veya ıslak çay poşeti ile baskı yapmalısınız.
 • İlk 2-3 gün boyunca operasyon bölgesinde şişlik veya morluklar görülebilir.
 • Bu genellikle bir hafta içinde kaybolur.
 • İzlerin hızlı iyileşmesi için operasyon bölgesine buz uygulaması önerilir (her 5 dakikada bir uygulama yapın ve 5 dakika ara verin, birkaç saat boyunca devam edin).
 • Ayrıca, ilk 2 gece başınız yukarıda olacak şekilde uyumanız önerilir.
 • Absorbe olan (kendiliğinden eriyen) dikişler ağızda yaklaşık 2 hafta kadar kalır ve çıkarılmaları gerekmez.
 • Eğer absorbe olmayan (erimeyen) dikişler kullanıldıysa, diş hekiminiz tarafından 5-7 gün sonra alınmalıdır.
 • Her iki durumda da operasyon sonrası ilk hafta boyunca dikişli bölgeyi fırçalamamalısınız.
 • Herhangi bir sorun yaşarsanız veya herhangi bir şüpheniz varsa, diş hekiminize danışmaktan çekinmeyin.
 • İlk 24 saat için soğuk uygulama önerilir.
 • Dikişler 7 gün sonra alınmalıdır.
 • Operasyon sonrası iki hafta boyunca günde iki kez bir dakika boyunca gargara yapmanız tavsiye edilir.

Sonuç

Samsun implant tedavisi konusunda iddialı bir konumda yer alır. Bu kentte uluslararası kalite standartlarında implant tedavisini yaptırmanız mümkündür. Üstelik Samsun implant diş fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkar. Dolayısıyla Samsun’da bütçenize uygun bir şekilde diş tedavisi olmanız mümkün olur.

Samsun İmplant Diş Fiyatları

Samsun implant diş fiyatları her yıl güncellenir. Dolayısıyla Samsun implan diş fiyatları 2023 yılı itibariyle de değişiklik gösterir. Özellikle Samsun’da

Devamını Oku

Bize Yazın

Bize Ulaşın

Adres: Zafer mahallesi gazi caddesi no:122/5 İlkadım Samsun

Phone: 0 362 432 11 55
Email: [email protected]

7/24 Online destek

DJ Redmi
DJ Redmi
2022-12-19
Aldığım en iyi hizmet gayet güler yüzlü ve her konuda yardımcı olmaya çalışan bir klinik istediğim saatte arayıp aklıma takılan herşeyi sorabiliyorum tedavim gayet rahat ve başarılı şekilde profesyonel şekilde hallettiler kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum Nazan hocama ayriyetten çok teşekkür ediyorum
Berk Sancar
Berk Sancar
2022-12-19
Kaygılarımı yenmem de yardımcı olduğu için Nazan hocama teşekkür ederim. Tedaviden ve güler yüzünden çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.
Yavuzhan Yavuz
Yavuzhan Yavuz
2022-11-12
ağrıdan uyuyamadığım geceler artık geride kaldı ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim nazan hocam ☺️
Mert Kurt
Mert Kurt
2022-10-30
Gülümsemesi yaptığı en güzel tedavidir Nazan Hocamın
Gülin Mutlu
Gülin Mutlu
2022-10-28
Nazan hanım işinde çok iyi bir hekim. İşlemler hakkında verdiği bilgiler ve hastalarına olan ilgisi harika. Tedavi sürecimiz boyunca bir an bile pişman olmadık. Her şey için çok teşekkürler Nazan Hanım.
Emine Fıçıcı
Emine Fıçıcı
2022-10-28
Nazan Hanım işini gerçekten severek ve özenle yapan bir doktor. Kalitesini ve bilgisini daha ilk gördüğünüz an anlıyorsunuz. İlgisi, güler yüzü ve titizliğiyle çok başarılı işler çıkarıyor. Memnun kalmamak mümkün değil. Teşekkürler Nazan Hanım.
Gülin Esen
Gülin Esen
2022-10-28
Gerek işine gösterdiği özveri gerekse ilk andan beri eksik etmediği gülümsemesi ve kibarlığı sayesinde tüm endişelerim bir anda uçtu:) Gözüm kapalı güvenebileceğim bir hekim kendisi, tekrardan çok teşekkür ederim Nazan Hanım
can doymaz
can doymaz
2022-10-28
Kanal tedavisi için gittim. Muazzam ilgisi ve tedavi konusundaki tatmin edici başarısı sebebiyle çok memnun kaldım. Sanki kendi dişimden daha sağlam oldu. Ellerinize sağlık Nazan Hanım.
Şerife yeşilyurt
Şerife yeşilyurt
2022-10-28
İşinin ehli harika bir hekim. Aşırı ilgili çok memnun kaldım.

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir